1

Gotyk – muzyka wybrańców

 

Każdy kto kiedykolwiek miał okazję zetknąć się z Gotykiem wie, jak niezwykła jest to muzyka i jak wiele znaczy dla jej miłośników.
Odbiorcy tego gatunku tworzą coś w rodzaju subkultury. Bardzo łatwo rozpoznać ich w tłumie – charakterystyczne stroje, fryzury, sposób zachowania, makijaż. Taka jest muzyka gotycka.
To oczywiście tylko zewnętrzna strona tego wyjątkowego zjawiska, bo najważniejsza w tym wszystkim jest sama muzyka alternatywna.
Głębokie gitarowe brzmienia, mroczne, liryczne teksty, jakaś tajemnica. Bo gatunek ten wywodzi się przecież od takich zespołów, jak The Cure, Sisters of Mercy czy niezapomniany Bauhaus. W Polsce od lat przedstawicielem tego gatunku jest Closterceller czy z młodszych zespołów Artrosis. Jest ich wiele więcej, ale znane są jedynie miłośnikom tej mrocznej muzyki.

admin

One Comment

  1. przeczytałem całość i nadal nie wiem dlaczego ponimk tej pani ma stanąć w Radomsku, ale prawdziwym rozczarowaniem jakie mnie spotkało był brak informacji jakie to filmy Godarda pani Sasha lubi najbardziej? jednym słowem I Can’t Get No Satisfaction 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *