Gdzie okiem nie sięgnąć wszędzie można napotkać różnego rodzaju szyldy, plakaty i tablice, które zapewne były tworzone, wykorzystując druk na PCV. Doskonała kolorystyka i głębia graficznego oddania mówią same za siebie – to naprawdę doskonały sposób na reklamę swojego biznesu.

Gdzie możemy spotkać nadruki PCV?

Ten rodzaj reklamy jest jedną z najpopularniejszych form zewnętrznego marketingu. Nadruki na PCV są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, dlatego też stosowanie ich przez większość przedsiębiorców nie powinno stanowić zaskoczenia. Nadruki tego rodzaju możemy spotkać na ulicach, placach budowy, w przemyśle fotograficznym, w restauracjach jako menu, na weselach, na tabliczkach umieszczanych na drzwiach, w kasetonach. To szerokie zastosowanie sprawia, że kliencie wciąż sięgają po nie bardzo chętnie.

Druk na PCV a możliwość wyboru kształtów produktu

Polichlorek winylu, który w rzeczywistości tworzy płyty PCV to bardzo wdzięczny w obróbce materiał. Posiadając odpowiednie narzędzia, takie jak frezarki, piły, trymery, specjalistyczne grzałki, czy też odpowiednio dopasowany klej można z PCV stworzyć naprawdę wiele funkcjonalnych produktów. Każda modyfikacja jest możliwa nie tylko ze względu na strukturę materiału, ale również na jego termoplastyczność – dzięki niej można z PCV stworzyć rzeczy mające dużo wspólnego z 3D.
Różne grubości i wymiary standardowych płyt PCV pozwalają na dopasowanie materiału już na etacie projektowania. Dzięki odpowiednim doborze już na takim etapie można sobie oszczędzić niektórych etapów obróbki, która, mimo że nie należy do trudnych, może być żmudna i pracochłonna.