Henna do włosów zdobywa coraz większą popularność jako naturalna, roślinna metoda koloryzacji. Wymaga ona specjalnego przygotowania, a sam proces farbowania jest dłuższy, jednak naturalne odżywki do włosów nie uszkadzają struktury włosa. Warto więc poświęcić więcej czasu, by uzyskać piękny kolor, jednocześnie nie szkodząc swoim włosom.

Jak przygotować hennę?

Najlepiej postępować zgodnie z instrukcja od producenta, jednak generalna zasada nakazuje wymieszać proszek z wodą w odpowiedniej temperaturze (im bardziej czerwony kolor, tym wyższa temperatura wody) a następnie nakładać na wilgotne, świeżo umyte włosy. Co ważne – włosy i skóra głowy muszą zostać dokładnie oczyszczone, w dniu farbowania nie wolno stosować żadnych odżywek oraz olejków do włosów, ponieważ mogłoby to zaburzyć proces koloryzacji. Hennę trzymamy na włosach od 1 godziny do 4 godzin a następnie zmywamy wodą.

Czy można stosować hennę regularnie?

Zazwyczaj wykorzystując do farbowania włosów sztuczne i komercyjne farby wykonujemy takie zabiegi raz na miesiąc lub dwa. Wszystko zależy oczywiście od szybkości pojawiania się odrostów. W przypadku naturalnych farb również zaleca się wykonywanie farbowania w zależności od potrzeb. Nakładanie henny na włosy można wykonywać regularnie co jakiś czas bez obawy o to, że farba wywoła reakcje uczuleniowe. Dzięki naturalnemu składowi takie kosmetyki są bowiem bezpieczne i nie wywołują podrażnień. Co ważne są one także pozbawione toksycznych substancji, które źle wpływają na organizm, gdy są często stosowane na włosach. Stąd można nakładać hennę nawet raz w miesiącu.